۱۳۸۷ تیر ۹, یکشنبه

توت فرنگیفصل توت فرنگی گذشته و من متاسفانه کمی دیر این عکس ها رو گذاشتم. به نظرم توت فرنگی یکی از زیباترین میوه هایی هست که برای تزیین می شه روی کیک کار کرد. این دو تا عکس یکیش کیک توت فرنگیه و یکی هم تارت توت فرنگی. کیکش یک کیک اسفنجی هست که وسطش هم مخلوط خامه و توت فرنگی زدم و روش رو هم کمی تزیین کردم. خیلی طرفدار داشت. این مدل کیک ها همه پسنده. چیزیه که همه در ایران به عنوان شیرینی تر می شناسن ولی تارت رو فقط کسانی که شیرینی باز هستند و همه جورش رو امتحان می کنن می شناسن می پسندن و فرقی نمی کنه چه تارتی باشه. ولی این تارت واقعا" خوشمزه است. من معمولا" از کارهام تعریف نمی کنم ولی این یکی رو که درست کردم اولین چنگال رو که گذاشتم دهنم بی اختیار گفتم خیلی خوشمزه است. این لایه ی قرمز که شبیه به ژله هست ولی کدر و روی این تارت رو گرفته خودش هم از ترکیب توت فرنگی، ژلاتین، نشاسته، و شکر هست. روی نان تارت کمی خامه می مالیم، توت فرنگی ها رو می چینیم و بعد این سس رو می ریزیم آروم رویش و می ذاریم توی یخچال تا خودش رو بگیره. البته می شه که به جاش از ژله توت فرنگی هم استفاده کرد ولی این طعم نمی شه. یا حتا هر دسر یا کرمی که با توت فرنگی درست می شه رو می شه به جای این استفاده کرد. در هر صورت ایده و ترکیب خوبیه.
حتما" می دونین که توت فرنگی ویتامین ث زیادی داره ولی کسانی که آلرژی دارن باید مواظب خوردنش باشن.

۲ نظر:

نسرين گفت...

سلام، اين وبلاگه عجب مراحلي براي نظر دادن داره ها. توي بلاگفا اگه كار ميكرديد بهتر نبود. حداقل راحتتر ميشه نظر داد. باور كن تا حالا خيلي هايي كه ميخواستن نظر بدن بخاطر اين مراحل پشيمان شدن.حالا بريم سر اصل مطلب: عكساي خيلي خوشگلي گذاشتي يعني قصد داري بدون طرز تهيه فقط دهان بينندگان را آب بندازي؟ بابا دم شما گرم باد.

Hirsa گفت...

نسرین عزیز، از سر زدن به وبلاگم و نظر دادنت ممنونم. حالا که دیگه شروع کردم سختمه برم تو بلاگفا. درست میگی مراحلش زیاده. به حساب ناشیگری من بذارید. اما در مورد دستور راستش قصد دستور آشپزی دادن ندارم فقط می خوام ایده هایی رو که عملی می کنم به دوستان دیگر منتقل کنم. اگر نظر خاصی دارید خوشحال می شم بدونم.